شرکت نگین البرز

با ما در ارتباط باشید

اشنایی با انواع کرکره برقی موجود در بازار

انواع کرکره برقی

از کاربردهای درب کرکره ای ، کرکره اتوماتیک درب سوله می باشد. کرکره برقی درب سوله با توجه به ابعاد بزرگ از تیغه های آلومینیوم سنگین به همراه موتور ساید زنجیری وصنعتی استفاده می شود .

استعلام قیمت انواع کرکره برقی از طریق فرم تماس

انواع تیغه کرکره برقی

 • تیغه کرکره گالوانیزه فوم دار
 • تیغه کرکره آلومینیوم
 • کرکره فولادی
 • کرکره پلی کربنات شفاف
 • کرکره رول گیتر

کرکره گالوانیزه فوم دار

این نوع تیغه کرکره اولین سری تیغه های کرکره برقی می باشد.به دلیل وزن بالا فشار زیادی به موتور می آورد.
همچنین به دلیل ساختار آهنی، زدگی در طول سالیان در آن دیده می شود. با توجه به اشکالات موجود امروزه بسیار کم مصرف می باشد و فقط در جاهایی که خاصیت عایقی بیشتر و انتقال حرارتی کمتری موردنظر باشد ازاین تیغه استفاده می کنند.

‎‏ کرکره آلومینیوم

این نوع تیغه کرکره پرمصرف ترین و درعین حال یکی از ارزان ترین تیغه های کرکره می باشد.به دلیل عدم زنگ زدگی و وزن پایین خرابی آن بسیار کم است و اگراز نوع مرغوب آن با ضخامت مناسب استفاده شود، استحکام و خاصیت ضدسرقت بیشتر از کرکره های فولادی رایج دارد.

کرکره فولادی

این تیغه کرکره ها از جنس آهن می باشد و اگر با ضخامت مناسب استفاده شود ایمنی خیلی خوبی دارند. ولی به دلیل ساختار تک جداره، وزن بالا و فشار به موتور و زنگ زدگی توصیه می شود به جای این نوع تیغه از تیغه آلومینیومی سنگین استفاده شود.

تیغه کرکره پلی کربنات شفاف

این تیغه کرکره ها گران ترین قیمت در میان سایر انواع تیغه در را دارا می باشند. بسیار زیبا هستند و اگر با لینک لوله استیل به هم متصل شوند خیلی ایمن هستند. همچنین صدای تولیدی این تیغه ها در حین حرکت بسیار کم است.

تیغه کرکره رول ‎گیتر

این نوع تیغه کرکره استحکام و ایمنی بسیار بالایی دارد. اما پس از مدتی به صدا می افتد و همچنین برای تعداد سیکل بازو بسته زیاد مانند پارکینگ و درب سوله اصلا مناسب نیست.
همچنین برای جاهایی که تبادل هوا نیاز است این کرکره برقی به خوبی جوابگو می باشد.

انواع موتور کرکره برقی

به صورت کلی دو نوع موتور کرکره برقی با نام های تیوبلار و یا ساید زنجیری در بازار موجود می باشد. کرکره برقی ساید برای درب های بزرگتر و سنگین تر مورد استفاده قرارمی گیرد.

انواع کاربرد کرکره برقی

 • کرکره برقی مغازه
 • کرکره برقی پارکینگ
 • کرکره برقی پنجره ویلا
 • کرکره برقی بالکن آپارتمان
 • کرکره برقی ضدسرقت درب ورودی
 • کرکره برقی درب سوله
 • کرکره برقی درب ورودی اداره و شرکت

کرکره برقی مغازه

کرکره برقی مغازه با انواع تیغه کرکره اجرایی است زیرا تعداد باز و بسته شدن کرکره در طول شبانه روز حداکثر ۴-۵ مرتبه می باشد و تیغه های کم مصرف و پرمصرف برای مغازه قابل اجرا است. معمولا از موتور ساید استفاده می شود تا درصورت خرابی بتوان کرکره مغازه را سریعا تعمیر نمود و محل کسب مدت زیادی تعطیل نماند. موردی که قیمت اجرای کرکره برقی مغازه را بالا می برد وجود تابلو و کرکره قدیمی می باشد. در بسیاری از پروژه ها ناچاریم کرکره قدیمی را فک نماییم و همچنین این تابلورا باز کرده سپس کرکره جدید نصب شود و از نو تابلوبسته شود.
پس اجرت نصب کرکره برقی مغازه و فروشگاه به مراتب بالاتر از کرکره برقی های دیگر است.

کرکره برقی پارکینگ

برای کرکره برقی پارکینگ از تیغه آلومینیوم مرگ گالوانیزه فوم دارکه صدای کمی دارند استفاده می شود. برای جاهایی که باز و بسته شدن درب پارکینگ کم است مثلا برای آپارتمان های تا حداکثر ۵ واحد از موتور توبلار وبرای تعداد واحد بیشتر از موتور ساید صنعتی استفاده می شود.
همچنین برای جاهایی که ورود نور مهم است از ترکیب کرکره آلومینیوم وپلی کربنات استفاده می شود.همچنین برای برقی پارکینگ بسیار زیبا می شود.
مواردی که هزینه کرکره برقی پارکینگ را بالا می برند عبارتند از:

ریموت اضافه،گاهی هم هزینه را با توجه به تعداد زیاد پارکینگ بسبار بالا می برد و همچنین مدار فول آپشن و فتوسل جهت جلوگیری از برخورد ماشین با درب کرکره پارکینگ.

کرکره برقی پنجره ویلا

بسیاری از مالکین ویلاها وقتی به دنبال یک حفاظ سرقت برای پنجره های خود می باشند، کرکره برقی نصب می کند.
کرکره برقی ویلا علاوه بر تامین امنیت زیبایی بسیارخاصی دارد و اصلا شکل ظاهری آن با حفاظ های آهنی و فرفورژه قابل مقایسه نیست.اگر در حین ساخت ویلا هستید پس ازنصب فریم انتظار برای پنجره دوجداره ویلا، می توانید، کرکره برقی را نصب کنید. ولی اگر ویلا ساخته شده است باید شاسی سازی روی نما انجام شود.

کرکره برقی بالکن آپارتمان

یکی از بهترین حفاظ ها برای بالکن آپارتمان کرکره برقی بالکنی می باشد .کرکره برقی بالکن علاوه براینکه ساختمان ما را ضدسرقت می کند در زمانی که می خواهیم از بالکن لذت ببریم بالا می رود و هیچ مانعی برسر راه دید مابه مناظر دور دست وجود نخواهد داشت.همچنین اگر گل و گیاهی در بالکن داشته باشیم در فصل زمستان دمای بالکن آنچنان پایین نخواهد رفت که گیاهان درون بالکن ما یخ بزنند و ازبین بروند.
کرکره برقی پنجره و همچنین کرکره برقی بالکن معمولا از تیغه های پلی کربنات استفاده می شود که این چیزها علاوه بر حالت شیشه ای که دارند بسیار ایمن نیز می باشد.
یکی از چالش هایی که در هنگام نصب کرکره برقی بالکن وجود دارد حمل کرکره از طبقه همکف به طبقات بالا می باشد اما ممکن است هزینه های اضافی جهت جابجایی تجهیزات برای شما دربر داشته باشد.

کرکره برقی درب ضدسرقت ورودی

یکی دیگر از کاربردهای کرکره برقی نصب آن به عنوان حفاظ درب ضد سرقت آپارتمان می باشد.معمولا این حفاظ را طریقه پلی کربنات عسلی رنگ و یا تیره آلومینیوم طرح چوب و یا قهوه ای تیره کد ۸۰۱۴ می سازند، با توجه به ابعاد کوچک و شکل ظاهری از موتور تیوبلار برای این نوع کرکره برقی ها استفاده می شود.
یکی از چالش هایی که قیمت کرکره برقی هارا بالا می برد ، نصب کاور رول و همچنین حمل کرکره از طبقه همکف به طبقات بالا می باشد.

کرکره برقی درب سوله

از کاربردهای درب کرکره ای، کرکره اتوماتیک درب سوله می باشد. کرکره برقی درب سوله با توجه به ابعاد بزرگ از تیغه های آلومینیوم سنگین به همراه موتور ساید زنجیری و صنعتی استفاده می شود.
یکی از چالش های نصب درب کرکره ای برقی برای سوله ابعاد بزرگ این در می باشد که باید به گونه ای مستحکم طراحی شوند که دربرابر باد و طوفان از بین نروند.با توجه به اینکه اکثرسوله ها در شهرک های صنعتی هستندحمل کرکره برقی بزرگ تا آنجا و نصب این درب ها برای ورودی های بزرگ توسط نیروی انسانی یکی از چالش ها می باشد.

کرکره برقی درب ورودی اداره و شرکت

معمولا بسیاری از ساختمان های ادارات و شرکت های بزرگ دارای درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. ولی درب های اتوماتیک شیشه ای امنیت چندانی در هنگام شب ندارد.
پس ایمنی این درب هارا ، نصب کرکره برقی ورودی اداره بالاتر می برند. اگر درهنگام شب همچنان حراست و کنترل ‎فیزیکی‏ در شرکت فعال است بهتراست از کرکره برقی های پلی کربنات استفاده شود تا آنها به فضای بیرون دید داشته باشند. ولی اگر در هنگام شب کسی در مجموعه ساکن نیست بهتراست از کرکره های برقی فلزی ازجمله کرکره آلومینیوم و یا کرکره برقی پولادی استفاده شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا