شرکت نگین البرز

با ما در ارتباط باشید

انتخاب رنگ شیشه دوجداره

رنگ شیشه دوجداره

انتخاب رنگ شیشه دوجداره

همانطورکه می دانید شیشه های جام در رنگ های مختلف تولید می گردند از این رو شیشه های دوجداره را نیز می توان در رنگ های مختلف تولید کرد. در این نوشته به عوامل تأثیرگذار در رنگ ‎ شیشه ی دوجداره می پردازیم.

انتخاب رنگ شیشه دوجداره به عوامل مختلفی بستگی دارد :

1- نوع کاربری برای تعیین رنگ شیشه دوجداره :

اولین نکته و مهمترین نکته به کاربری محلی که در آن پنجره ‎ UPVC‏نصب شده است، باز می گردد. به عنوان مثال در کاربری های مسکونی و تجاری اکثراً از شیشه های ساده و یا ‎clear ‏ استفاده می کنند و این به خاطر آن است که در کاربری های مسکونی و تجاری به بیشترین میزان از شفافیت نیازمندیم.برعکس در مکان های اداری جهت جلوگیری از ورود نور به داخل و همچنین نداشتن دید از بیرون اکثراً از شیشه های رنگی و یا رفلکس استفاده می شود.شیشه های رنگی مثل نقره ای، برنز، مسی، شرابی و…….شیشۀ رفلکس شیشه ای است که در پشت آن یک لایه جیوه قرار دارد که باعث انعکاس نور می گردد و شیشه شما از سمت بيرون حالت آینه ای پيدا می کند و از سمت داخل از ورود نور جلوگیری می کند.

2 – شرایط آب و هوایی و جغرافیایی:

در مناطق سردسیر با توجه به اینکه گرمای خورشید نقش بسیار مهمی درگرم کردن محل های مسکونی دارد از این رو حتما از شیشه های ‎clear‏ یا شفاف استفاده می کنند که از تابش حداکثری نور خورشید برخوردار باشند و یا حتی در مناطق خیلی سردسیر از شیشه های کنترل کننده ی انرژی یا ‎ low-eاستفاده می کنند که کل انرژی گرمایی خورشید منهای اشعه ی ماوراء بنفش و اشعه های مضر خورشید، به طور کامل وارد محیط می گردد.

برعکس در مناطق گرمسیر و مناطق کویری و مناطقی که نور خورشید به صورت مستقیم می تابد و گرما بسیار می باشد و تابش نور خورشید باعث آزار و اذیت می گردد، از شیشه های رفلکس و یا رنگی استفاده می کنندتا از میزان حداقل تابش خورشیدی برخوردار باشند.همچنین در این مناطق نیز می توان از نوعی شیشه ‎low-e‏ استفاده کرد که گرمای خورشید را کاملاً منعکس نماید وبه داخل نفوذ نکند درنتیجه خنک نگه داشتن محیط داخل آسان تر می گردد وانرژی کمتری مصرف می گردد.

3 – رنگ شیشه دوجداره مطابق با معماری ساختمان:

پنجره یو پی وی سی‏ شما و متعاقبا شیشۀ دوجداره ی آن باید ازنظر رنگ یک نوع همخوانی با معماری ساختمان شما داشته باشد. به عنوان مثال در اکثر نما هایی که از سنگ های کرم استفاده شده است از شیشه های ساده و یا برنز و یا رفلکس برنز استفاده می کنند.

رنگ شیشه دوجداره
در نماهایی که از ورق های نقره ای کامپوزیت استفاده شده است اکثرا ازشیشه های سیلورف دودی ، رفلکس آبی استفاده می کنند.
در نماهای سفید یک دست می توان از شیشه های دوجداره ی ‎clear‏ و یا آبی استفاده کرد. در نماهایی که در آن از تلفیق چوب، شیشه و آجر استفاده شده است می توان از شیشه ی دوجداره به رنگ برنز و یا دودی استفاده کرد. بسته به نوع معماری و سلیقه می توان از شیشه های دوجداره در رنگ های مختلف استفاده کرد.

با توجه به عوامل گفته شده در بالا که در رنگ شیشه ی دوجداره ی پنجره  ‎UPVC‏‏ تاثیرگذار می باشند می توان بسته به شرایط رنگ شیشه دوجداره ی پنجره ‎UPVC‏‏خود را تغییر داد. یکی از پارامترهای زیبایی، رنگ می باشد که در انتخاب آن باید دقت فراوان به عمل آید.

منبع مطلب : باشگاه در و پنجره ونما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا