شرکت نگین البرز

با ما در ارتباط باشید

تفاوت پنجره کشویی UPVC و لولایی

پنجره کشویی UPVC و لولایی

کارکرد پنجره دوجداره کشویی و لولایی

مدل کشویی یو پی وی سی قابلیت کمتری نسبت به لولایی دارد چون به خاطر پیکربندی پروفیل و ضخامت شیشه، فاصله بین دو جداره کاهش و میزان گاز آرگون مابین شیشه ها نیز کم شده و همچنین وجود ریل در زیر لنگه پنجره کشویی باعث نشتی هوا و منجربه کاهش عایق بندی آن می گردد. ازاین رو پنجره های دو جداره کشویی فاقد پلاستیک ‎ EPDM‏ ، برای مناطق معتدل و آرام مناسب است. چنانچه در یک محله یا شهرک مسکونی یا ویلایی بیرون از شهر زندگی می کنید، خرید پنجره کشویی صحیح است اما اگر در مناطق پر سر و صدا، مستعد گرد غبار یا مناطق بسیارگرم یا بسیار سرد ساکن هستید، توصیه به تهیه پنجره لولایی می کنیم. در ضمن پنجره کشویی در همه سطوح و در قاب ها کارایی مناسبی ندارد چون در قاب های با سطوح تراز استفاده می شوند، در نتبجه می توان در پروژه هایی که درقاب قدیمی نبوده و دارای قاب با سطح تراز است به کار رود.

استعلام قیمت پنجره UPVC

برای استعلام قیمت پنجره UPVC کشویی از طریق فرم زیر و یا واتس اپ با ما در ارتباط باشید .

اگرمی خواهید از پنجره هایی کشویی در ابعاد بالای ۲ متر ارتفاع و عرض بیش از ۳ متر به کار ببرید، نوع ترمال بریک لیفت اند اسلاید را تهیه کنید چون با پروفیل یو پی وی سی قابل تولید نیست، به طور کلی پنجره های کشویی حتی در بهترین نوع در مقایسه با لولایی منافذ و درز خواهد داشت چون درحالت کشویی ، حالت وکیومی که در ساختار پنجره لولایی دیده می شود، فراهم نمی شود و همینطور اصطکاک پنجره دو جداره لولایی نسبت به کشویی به علت استفاده از لولا جهت باز و بسته کردن کمتر است.
در حالی که شما در حالت کشویی اصطکاک بیشتری را احساس خواهید کرد.
یکی دیگر از تفاوت های این دو پنجره، عدم وجود پروفیل بازسازی در پنجره کشویی می باشد.

تفاوت پنجره کشویی UPVC و لولایی

یکی از مزیت های زندگی در این دوران تنوع در انتخاب هاست.البته این تنوع گاهی افراد را گیج کرده و تصمیم گیری را دشوار می کند. انتخاب از میان انواع پنجره دوجداره یکی از همین سختی ها است درواقع پنجره های دو جداره انواع مختلفی دارد که باعث سردرگمی افراد شده است. پر استفاده ترین پنجره ها در ساختمان های کنونی از نوع کشویی یا لولایی می باشد که در مدل های مختلف طراحی و براساس جنس و نوع متریال و نحوه باز شو دسته بندی می شوند.
هرکدام ازاین دو مزایا و معایب خود را دارند که برای انتخاب صحیح باید به نکات زیادی توجه داشت.اصلی ترین تفاوت این دو که بسیار واضح بوده، نحوه باز شدن است. پنجره کشویی از بغل و به شکل ریلی اما پنجره لولایی از بالا یا پایین یا هردو بازمی گردد.
پنجره دو جداره کشویی دارای پروفیل با پهنای تقریبا دو برابر بیشتر ازنوع لولایی است، به همین دلیل شما ظاهر ریلی را درشت تر می بینید. همچنین علی رغم به کارگیری لاستیک های درزگیر و پرزگیر همچنان درزهای آن تا حدودی باز می ماند.

تفاوت قیمت پنجره کشویی UPVC و لولایی

هزینه خرید پنجره کشویی UPVC به علت استفاده بیشتر پروفیل یوپی وی سی نسبت به لولایی UPVC  بالاتر است چون دو قاب به شکل کشو روی هم قرار گرفته و درنتیجه متریال مصرفی بیشتری استفاده شده است.
با این تفاسیر شاید گمان کنید که سیستم لولایی بهتراز کشویی است اما نوع کشویی مزایای خود را دارد که بنا به کاربرد و طراحی ساختمان گاهی لازم است از مدل های کشویی خرید. به عنوان مثال در برخی از مناطق یا ساختمان ها که نیاز به عبور و مرور هوا است یا دچار کمبود فضا هستند و هر شرایطی که موقعیت و شرایط آن محیط و ساختمان ایجاب می کند، باید از پنجره های دوجداره کشویی بهره برد.
همچنین امروزه پنجره های کشویی با کیفیت با فناوری و متریال پیشرفته تولید می شودکه تا جایی می تواند عایق خوبی باشد، با این حال نمونه های لولایی ازاین نظراعتماداستفاده کنندگان را جلب و بهتر عمل  می کند.
تولیدکنندگان محصولات مدل کشویی اقدام به کارگیری نوار EPDM در پنجره های کشویی ترمال بریک نموده اند که این نقص کاملا از بین رفته است و معمولا در ابعاد بزرگتر به نام لیفت اند اسلاید ساخته می شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا