شرکت نگین البرز

با ما در ارتباط باشید

معرفی درب وپنجره لیفت اند اسلاید

لیفت اند اسلاید

در سال های اخیر با افزایش جمعیت و تغییر نحوه زندگی بحث استفاده از فضای درونی و بیرونی خانه و آپارتمان از نکاتی است که مورد توجه قرار گرفته، بدیهی است با گسترش آپارتمان نشینی،استفاده هرچه بیشتر از نور خورشید و کاهش آلودگی های صوتی و هدررفت انرژی می تواند ازجمله دلایلی باشد که باعث شده اکثراً به دنبال حل این موضوع در فضای آپارتمان و منزل خود باشند.
به گزارش مجله درو پنجره و نما به نقل از آلومینیوم کوپال اصفهان، یکی از جدیدترین تکنولوژی ها در صنعت ساختمان، درب و پنجره های لیفت اند اسلاید می باشد که به عنوان یکی از بهترین وپرکارترین سیستم هادربازشوهای آلومینیومی استفاده می گردد.
پنجره ها از لحاظ نوع بازشو به دو بخش اصلی لولایی و کشویی تقسیم بندی می شوند که هرکدام مزایاو معایب خاص خودرادارند.

سیستم پنجره لیفت اند اسلاید

عمده ترین مشکل در پنجره های کشویی بحت هوابندی و آب بندی این نوع از پنجره هاست که در سیستم های ‎Lift and Slide‏ این نقص کاملا مرتفع گردیده است و شما می توانید با اطمینان کامل در پروژه خود از این سیستم بهره ببرید. کلمه (لیفت و ساید به انگلیسی ) تعریف شده است که پنجره در زمان حرکت ابتدا ازمحل خودبلندشده لاستیک هارا از پروفیل جدانموده وبه راحتی درسطح لنگه حرکت کرده و پس از بستن دستگیره مجدداً درگیر می شوندبه عبارت دیگراین نوع از پنجره ها در دو حالت بسته و باز و به صورت ‎LIFT‏ عمل می کنند و طریقه عملکرد آن ها به این صورت است که دستگیره را باید به سمت بالا چرخاند و با این کار سبب می شود که پنجره به اندازه ۵ میلیمتر از روی فریم بلند شود و لاستیک با فریم برخورد نمی کند و به راحتی می توانید پنجره را حرکت دهید.

پنجره لیفت اند اسلایددراین سیستم هوابندی به جای مویی که در پنجره کشویی ساده انجام می شود ازطریق لاستیک های ‎EPDM‏ انجام می گیرد. اما ازآنجاکه لاستیک هابه دلیل اصطکاک با هم جلوی حرکت پنجره را می گیرد طراحان با ساخت مکانیسم ‎Lift and Slide‏ نوعی از پنجره کشویی را طراحی و ارائه کرده اند که پنجره در زمان حرکت ابتدا از محل خود بلند شده، لاستیک ها را از پروفیل جدا نموده و در هنگام قفل شدن پنجره ها لاستیک ها درگیر می شوند.

به عبارت دیگر در زمان بسته بودن به این صورت است که پنجره کاملاً برروی فریم قرار دارد و لاستیک ها در هر ۴ طرف درگیر هستند و منجرمی شود که هوابندی به صورت کامل و مناسب ازطریق لاستیک ها انجام شود.

قابلیت های سیستم لیفت اند اسلاید

یکی دیگر از قابلیت های خاص سیستم لیفت اند اسلاید، طراحی آن برای استفاده ی هرچه بیشتر از فضاهای بزرگ بوده که همین امر باعث شده محدودیت ابعاد وجود نداشته و بنابراین درساختمان هایی با چشم انداز زیبا که دغدغه افراد داشتن دید بیشتر و وسیع تر می باشد این مشکل حل گردد.
در این سیستم استفاده از آلومینیوم باکیفیت باعث می شود که لنگه های بازشو وزن بالای شیشه های دوجداره و یا چندجداره یک تکه را تحمل کنند که همین امر باعث می شود تا پنجره نیازبه کتیبه، قید و مولیون نداشته باشد. وقتی شما منظره ای مانندباغ، جنگل ،دریا و….. داشته باشید وجود هرگونه قید یا مولیون لذت تماشای آن را از شما می گیرد.

اما پنجره لیفت بدون داشتن قید و مولیون اضافه این امکان را به شما می دهد تا از تماشای منظره لذت ببرید. بنابراین آلومینیوم به عنوان یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده این سیستم نقش به سزایی را ایفا کرده و از اهمیت بالایی برخوردار است درواقع می توان گفت مقاومت فلز آلومینیوم دربرابر شرایط جوی، قابلیت درزگیری قوی، رنگ های متنوع وطراحی منحصربه فرد قاب های درب آلومینیومی، باعث شده است که آلومینیوم جزء بهترین طراحی های معاصر قلمداد شود.

مزیت های درب لیفت اند اسلاید

  1. درب لیفت اند اسلایدمهندسی این درب ها به شکلی است که روی دو ریل چندچرخه سوارمی شوندوبه این ترتیب، حداکثرحمایت و جابجایی فوق العاده نرمی رابه ارمغان می آورند.
  2. وقتی درب روی حالت قفل قراردارد، قابلیت های درزگیری ممتازآن فعال می شود. درزگیرهای دوگانه آب و هوا در بالا، پایین و اطراف آن، درواقع با بزرگ ترشدن درب محکم تر می شود.
  3. سیستم های لیفت برای مقاومت بهتر از سایر درب های کشویی درمقابل نفوذ آب و هوا طراحی شده اند. چندین پانل درب قابل کنترل به صورت کشویی حرکت می کنند و روی هم قرارمی گیرند که در نتیجه، فضای بسیار زیادی باز می شود. پانل های کشویی قابل کنترل در ترکیب با پانل های ثابت باعت تنوع قابل توجهی دراندازه و شکل درب ها، شامل درب های گوشه ای می شود.
  4. قابلیت تولید درب کشویی یک تکه تا ارتفاع ۳ متربدون نیاز به کتیبه
  5. استفاده از یراق آلات نیمه و تمام اتوماتیک آلمانی و ایتالیایی
  6. قطرفریم از ۱۲ تا ۱۶ سانتیمتر
  7. قابلیت تحمل وزن تا ۹۰۰ کیلو درهرلنگه بازشو
  8. بازشوی آسان
  9. قابلیت نصب انواع شیشه خاص و ضدگلوله

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا