شرکت نگین البرز

با ما در ارتباط باشید

نمای ترمو وود

ترمووودها امروزه یکی از مصالح پرطرفدار در زمینه ی معماری چه در بخش نماسازی و چه در حوزه ی دکوراسیون داخلی مطرح می شوند که به حق زیبایی چنین فضاهایی ها را دوچندان می کنند.
اما نکته ای که سبب دوام این زیبایی می شود، کیفیت محصول اولیه است.

ترمووود چیست؟

از سال های بسیار دور بشر به این مطلب پی برده بود که سوزاندن و نیم سوز کردن چوب، مقاومت آن را درمقابل بسیاری از عوامل جوی در محیطهای بیرونی افزایش چشمگیر می دهد و در این راستا تحقیقات بسیار گسترده در کشورهای مختلف در این زمینه آغاز شد. کشور فنلاند با بکارگیری روش های مهندسی و فرآوری مناسب پس از سال ها تحقیقات و آزمایش عمر و دوام چوب ها را افزایش داد و با تیمار حرارتی چوب، به روش ترمووود ‎(THERMO WOOD) دست یافت.

طراحی و اجرای نمای ترموود

قیمت هر متر مربع ترمووود؟

اجرای نمای چوبی ترموود

مشاوره، طراحی و اجرا

برای مشاوره در مورد اجرای نمای استرچ متال از طریق فرم تماس و یا شماره های زیر با ما در ارتباط باشید .

ترمووود چگونه ساخته می شود؟

برای ساخت ترمووود ابتدا چوب ها را برش داده و به اشکال مختلف درمی آورند و سپس در داخل دستگاه ترمووود آن ها را تا ۱۰۰ و سپس ۱۳۰ درجه ی سانتی گراد تحت شرایط خاص گرما می دهند که این کار باعث خشک شدن چوب و کاهش رطوبت چوب می شود.
در مرحله ی بعد، حرارت را ۱۸۰ تا ۲۲۰ درجه سانتی گراد تحت همان شرایط بالا برده و در این حالت ‎کلیه ی‏ صمغ و رطوبت چوب خارج شده و به صفر نزدیک می شود و ساعت ها در این دما و شرایط باقی می ماند و تمام قسمت های چوب تا مرکز آن به رنگ قهوه ای روشن در می آید.
در مرحله ی آخر چوب آرام آرام سرد شده تا دمای آن به ۱۰۰ درجه ی سانتی گراد برسد و سپس با پاشیدن آب و بخار آب دمای آن را به دمای محیط می رسانند. در این مرحله چوب رطوبت جذب کرده و رطوبت نهایی آن به ۴ تا ۶ درصد می رسد.
با استفاده از این روش، عمده خصوصیات منفی چوب تقریباً از بین می روند.

به دلیل دمای بالایی که چوب متحمل می شود، زنجیره های سلولزی آن شکسته شده، اسیدهای آن تجزیه شده و از هرگونه جانور میکروسکوپی و حشرات پاک می شود.بخش عمده ی رزین چوب از آن خارج می شود و آن قسمتی که باقی می ماند به شکل بلور در آمده و بی ضرر می گردد. پس از این فرآیند، چوب درمقابل سرما، گرما، بارندگی، رطوبت، حشرات و هرگونه تغییرشکل درمحیط های بیرونی و داخلی مقاوم می شود.

کاربرد ترمووود چیست ؟

از چوب های ترمو با ۱۶۸ گونه چوب، برای فضاهایی که در شرایط جوی همچون سرما و گرما، بارندگی و رطوبت، حشرات و اشعه ی ‎UV‏ آفتاب قرار دارند، استفاده می شود که از آن جمله می توان نمای بیرونی ساختمان، کف محوطه های باز (دکینگ) ، بام ‎باغ ،‏ پل، فلاور باکس، کنار استخر، آلاچیق، پرگولا، سونا، کلبه، ویلای چوبی …… را نام برد.

برای استعلام قیمت و یا سفارش پیام بگذارید ، کارشناس های نگین البرز با شما تماس خواهند گرفت

فرم ثبت سفارش

پیمایش به بالا