نمای لوور آلومینیومی

نمای لوور، سایبان آلومینیومی ساختمان است که تابش نور مستقیم خورشید را به داخل ساختمان و عبور هوا را کنترل میکند و درضمن موجب زیبایی نمای ساختمان میشود.
نمای لوور سایبان آلومینیومی به سه مدل مختلف در بازار موجود میباشد

  • لوور آلومینیومی دوکی
  • لوور آلومینیومی مستطیلی
  • لوور آلومینیومی z شکل

لوور دوکی-شیدر آلومینیومی

لوور دوکی با شیدر آلومینیومی می تواند با استفاده از تیغه هایی با مقطع لوور دوکی شکل نماهای نازک و ظریف و خیلی چشمگیر را پدید آورد که نتیجه آن علاوه بر زیبایی نما، آفتاب گیرهای مفید و کارا هم است.
قطر این لوورها 100 میلی متر تا 400 میلی متر ساخته می شود و لوورهای آلومینیومی (ساخته شده از آلیاژ ۶۰۶۳ آلومینیوم) تأثیرگذاری تابش های نور خورشید را تا 80٪ کم میکنند و موجب می شوند مصرف انرژی تا 30% کاهش یابد.
لوور شیدرها از سه قسمت اصلی تشکیل شده که با اتصال به سازه، مجموعه لوور آلومینیومی را شکل می دهد.

بخش اتصالی به سازه با نام خورشیدی که شامل دندانه هایی است و تمامی مرحله های تعبیه لوورها را از زاویهٔ صفر درجه با افزایش ۲۲/۵ درجه ماکزیمم تا ۶۷/۵ درجه میسر می نماید.
نوک و منقاری که به منزله نگهدارنده قسمت لوور استفاده میشود با دندانه های نصب شده برروی آن در قسمت انتهایی از یک طرف به خورشیدی و از طرفی دیگر به قسمت اصلی متصل می شود.
مقطع دوکی که روی بخش نوکی قرار دارد، موجب پدید آمدن تمامی نمای ساختمان می شود. نوع دیگری از دیتیل اجرایی لوور آلومینیومی نصب و تعبیه لوور دوکی شکل – شیدرها میباشد که برای اتصال از چپ و راست در بتن انتهایی لوور اجرا میشود.

لوورهای مکعبی

لوورهای مکعبی نیز در ابعاد مختلفی تولید میشوند و ساختار کلی آنها از آلومینیوم است.

لوور آلومینیومی Z شکل

لوور آلومینیومی Z شکل معمولاً از ورق های آلومینیومی با ضخامت های مختلف قابلیت طراحی و تولید را دارد و توسط عملیات برشکاری و خم کاری به اشکال مختلف در می آیند و بیشترین استفاده آنها در پوشانیدن قسمت هایی از نما که نبایستی دیده شوند ، میباشد .
لوورهای آلومینیومی به دو دسته لوور آلومینیومی ثابت و لوور متحرک آلومینیومی تقسیم می شوند:

لوور آلومینیومی

لوور آلومینیومی ثابت

لوورهای آلومینیومی ثابت از نمونه های پرمصرف شیدرهای لووری است که به دلیل سادگی و اقتصادی بودن و همچنین به دلیل تعبیه و نصب راحت امکان نصب برروی نماهای مختلف مثل نمای شیشه ای ، ورق کامپوزیت و هر نمای دیگری را دارد.

انواع لوور آلومینیومی متحرک

مدل لوور آلومینیومی متحرک با کمک کنترل از راه دور و یا سوییچی به مشتری در کنترل نما کمک میکند و همچنین با اتصال ها و قطعات ویژه ای که به همراه دارد امکان هماهنگی با تکنولوژی های روز را داراست همین طور می توان آن را به صورت کاملا شخصی سازی شده درآورد که هزینه بالایی دارد

لوور سایبان آلومینیومی

در ساختمان های مسکونی ،اداره ها مجموعه های ورزشی و در هر ساختمان دیگری که در آن زیبایی و ایجاد فضای راحت و نور و دمای مناسب مورد توجه است مورد استفاده قرار میگیرد. این لوورها قابلیت پرداخت آندایز برای رنگ های نقره ای، طلایی، برنز و سیاه را دارند و درصورت استفاده از رنگ لاکی (پودری) لوورهای زاویه دار تأثیر تشعشع خورشید را تا ۸۰٪ کاهش داده و باعث می شود تا مصرف انرژی تا ۳۰٪ کاهش یابد. لوورسایبان آلومینیومی در برابر بادهای بیش از ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت مقاوم است.

از آنجاکه سطح زیرین لوورها در نمای ساختمان پیداست باید زیر سازی ساختمان کامل باشد .
این نما به صورت پوشش دوم نما برروی ساختمان قرار میگیرد . سطح زیرین لوورها میتواند آجر ،سیمان سنگ و … باشد. البته در مواردی لوورها به عنوان حفاظ کاربرد دارند و دیوار و درنتیجه نمای دیگری زیر آنها وجود ندارد. لوورها به صورت افقی و یا عمودی قابل اجرا میباشند و از دید مستقیم افراد بیرون به داخل ساختمان جلوگیری می نمایند جلوگیری از ورود نور و تابش آفتاب به داخل ساختمان نیز خصوصیت دیگر نمای لوور است و از این رو بهتر است در ساختمان ها و مکان های مناسب به کار گرفته شود.
تیغه های لوورها می توانند از متریال های مختلف تشکیل شوند پروفیل های آهن چوب و آلومینیوم و ورق های کامپوزیت از متریال های متداول در اجرای نمای لوور هستند که بسته به بودجه ساختمان و موقعیت آب و هوایی در این نمای ساختمان مورداستفاده قرار میگیرند.

نمای لوور نگین البرز

طراحی و اجرای نمای لوور توسط متخصصان شرکت نگین البرز

برای مشاوره در مورد اجرای نمای استرچ متال از طریق فرم تماس و یا شماره های ریر با ما در ارتباط باشید .

۰۲۱-۲۲۰۶۳۴۸۳
۰۲۱-۲۲۰۶۳۵۵۹
واتس اپ 09902982541

مزایای لوور آلومینیومی

  • زیبایی و شکیل بودن سقف نهایی و ایجاد فضایی مدرن
  • امکان دسترسی آسان به فضای زیر سقف با توجه به بازو بست آسان پروفیل ها
  • امکان تولید سایزهای خاص ارتفاعی بر اساس نیاز و سفارش مشتری
  • ضد حريق بودن سقف نهایی
  • قابلیت رنگ آمیزی به صورت دکورال
  • ایستایی و استحکام بالای سقف تمام شده

تماس با ما

برای استعلام قیمت و یا سفارش پیام بگذارید ، کارشناس های نگین البرز با شما تماس خواهند گرفت