شرکت نگین البرز

با ما در ارتباط باشید

۵ ایده جذاب طراحی نمای ساختمان با آجر نسوز نما

آجر نسوز نما

با انواع آجر نسوز نما میتوان بی نهایت نمای جذاب و ماندگار را در ساختمان ها با کمترین هزینه ایجاد کرد .
در ادامه ایده هایی برای نمای ساختمان با آجر نسوز بیان شده است که میتوانید با الهام گرفتن از آنها طرح های خلاقانه و شگفت انگیزی را با نمای آجر نسوز در ساختمان خود ایجاد کنید.

ترکیب فوق العاده نمای آجر نسوز و سنگ

نما آجر نسوز و سنگ ترکیبی فوق العاده و یکی از پرطرفدارترین طرح ها در معماری میباشد. استفاده از این دو مصالح در کنار هم همواره نمای بی نظیری را رقم میزند.
نمای ساختمان آجر نسوز و سنگ برای ساختمان هایی که دچار خمیدگی هستند جذابیت ایجاد می کند؛ زیرا یک رنگ بودن ساختمان جذابیت های ظاهری آن را ناپدید و نمایی کسالت آور را ایجاد میکند.
بهتر است که قسمت های خمیده ساختمان را با آجر نسوز نما در رنگ های قهوه ای تیره مشکی قهوه ای و … کار کنید و در قسمت های صاف آن سنگ های سفید و یا رنگ های روشن را استفاده نمایید. با ترکیب نمای آجر نسوز و سنگ بی نهایت طرح های متنوع در سبک های رومی مدرن کلاسیک و .. می توان خلق کرد.

مشاهده قیمت پنجره دوجداره

نمای آجر نسوز و سنگ

تضاد و ترکیب رنگ های آجر نسوز نما

تضاد رنگی آجرها در نمای خارجی ساختمان طرحی خیره کننده ایجاد میکند که برای استفاده از این ایده باید به بافت محلی و رنگ ساختمان های اطراف توجه داشت. از جمله رنگ های آجر نسوز نما که میتواند این تضاد خیره کننده را ایجاد کند ،مشکی قهوه ای و زرشکی می باشد.
از ترکیب آجر نسوز نمای مشکی با رنگ های روشنی مثل آجر نسوز سفید آجر نسوز کرم (شاموتی) و … می توانید در طراحی نمای بالکن ، نمای ورودی ساختمان، برجستگی ها و فرورفتگی های ساختمان و … استفاده کنید.

اهمیت قاب پنجره در نمای ساختمان آجر نسوز

نحوه چیدمان آجر نسوز نما در ساختمان بسیار با اهمیت می باشد. شما می توانید تنها با چیدمانی متفاوت در قسمتی از ساختمان آن را منحصربه فرد کنید و جایگاه ویژه ای در اذهان عمومی داشته باشید با انواع آجر نسوز نما می توانید چیدمان های متنوعی را طراحی کنید که در زیر نمونه ای ازرجذاب ترین آنها را معرفی کردیم :

  • شبکه سوراخ دار
  • پوسته مواج
  • پوسته پیچ خورده
  • الگوهای وصله دار
  • فاصله گذاری مجزا

با هر یک از مدل های بالا نمای ساختمان آجرنسوز بسیار ویژه و خاص میشود. مثلاً در چیدمان آجرنسوز نمـا بــا فاصله گذاری مجزا می توانید از رنگ های متنوع پودر بندکشی متناسب با رنگ انواع آجر نسوز نما و یا مکمل آن استفاده کنید. توجه به این امر نمای زیبای رنگی را در ساختمان ایجاد میکند.

ترکیبی مدرن از کامپوزیت و آجر نسوز نما

ترکیب کامپوزیت و آجر نسوز نمای مدرن و بسیار فوق العاده ای را به ساختمان می دهد. می توانید نمای دو طرف ورودی ساختمان را از کامپوزیت استفاده کنید و بالا و اطراف آن را با آجر نسوز نمای جلوه دهید.
با توجه به اینکه قیمت هر متر مربع آجر نسوز نما بسيار با صرفه میباشد بهترین گزینه برای ترکیب با کامپوزیت برای ایجاد نمایی مدرن و شیک .است رنگ های قهوه ای مشکی و خاکستری آجر نسوز نما بهترین رنگ ها برای ترکیب با نمای کامپوزیت میباشد.

ایده های ساخت باربیکیو با آجر نسوز نما

باربیکیو با آجر نسوز نما

اگر قصد دارید باربیکیو با نما آجر نسوز را در بالکن و پشت بام خود بسازید بهترین مدل آن مستطیلی است؛ زیرا با حالت جمع و جوری که دارد فضای کمی را برای ساخت اشغال میکند.
اما اگر میخواهید باربیکیو آجر نسوز نما را در حیاط و یا باغ داشته باشید محدودیتی در حالت ساخت آن وجود ندارد، اما باربیکیو گرد یا مربع بهترین گزینه برای ساخت باربیکیو در باغ یا حیاط است. امروزه آجر نسوز نما به دلیل تنوع بسیاری که در رنگ ها و طرح های مختلف دارد جایگاه بسیار ویژه ای برای طراحان در نمای ساختمان ها پیدا کرده است، علاوه بر آن آجر نسوز (Firebrick) به عنوان یکی از متنوع ترین انواع آجر نما در صنعت ساخت و ساز شناخته شده است.
این تنوع را می توان در رنگ ها (قرمز انگلیسی، پرتقالی شاموتی، سفید، مشکی و …) و همچنین در طرح های (ساده، کامل، کرکره ای ، رستیک ،تایل و …) این آجر مشاهده کرد.

منبع : مجله در و پنجره و نما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا