پروفیل upvc

پروفیل پنل

از دیگر انواع پروفیل یو پی وی سی باید، به پروفیل پنل پنجره دو جداره اشاره کرد. این نوع از پروفیل‌های یو پی وی سی معمولا دارای ارتفاع دیواره داخلی و خارجی ۱۰۰ میلی متری می‌باشند. همچنین عرض این نوع از پروفیل‌ها ۲۰ میلی متر است، که برای پوشاندن درب و پنجره یو پی وی سی مورد استفاده قرار می‌گیرد

پروفیل پنل
پروفیل زهواره

پروفیل زهواره

این نوع از پروفیل را هم می‌توان از نامش به راحتی شناخت. چرا که عملکرد و کارآیی آن دقیقا مانند زه است. از این رو، از پروفیل یو پی وی سی زهواره برای ثابت نگه داشتن شیشه‌ در انواع پنجره‌ها و درب‌ها استفاده می‌شود. البته لازم به ذکر است، که پروفیل‌های زهواره به سه  دسته پروفیل زهواره تک جداره و دو جداره و سه جداره تقسیم بندی می‌شوند. از دیگر پروفیل‌های زهوار باید به پروفیل دکورایتو اشاره کرد. این نوع از پروفیل زهواره هم برای ثابت نگه داشتن شیشه دو جداره استفاده می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت که پروفیل‌های زهواره برای نگه داشتن شیشه و پانل در جای خود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پروفیل سش و یا بازشو

از دیگر انواع پروفیل UPVC باید به پروفیل سش و یا بازشو اشاره کرد. این پروفیل‌ها بیشتر در درب‌ها و پنجره‌های یو پی وی سی باز شو مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پروفیل‌ها به شکل استاندارد اس (S) انگلیسی تولید می‌شوند. این نوع از پروفیل‌ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. از جمله این پروفیل‌ها می‌توان به پروفیل بازشو پنجره، پروفیل بازشو درب، پروفیل بازشوی کشویی اشاره کرد.

پروفیل بازشو کشویی معمولا تنها در پنجره‌های دو جداره کشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما پروفیل بازشو درب، همان طور که از اسمش پیدا برای درب‌های دو جداره استفاده می‌شود، چرا که ابعاد درب‌های دوجداره با پنجره‌های دوجداره متفاوت می‌باشد. از این رو، باید از پروفیل‌هایی که متناسب با ابعاد درب دو جداره می‌باشند، استفاده کرد. بنابراین پروفیل‌های سش بازشو درب از لحاظ ارتفاع بزرگتر می‌باشند. در نهایت باید به نوع سوم پروفیل بازشو پنجره اشاره کرد. این نوع از پروفیل‌ها یکی از پر استفاده ترین و پر مصرف ترین نوع پروفیل‌ها می‌باشد، که در انواع درب‌ها و پنجره‌های یو پی وی سی استفاده می‌شود.

پروفیل سش و یا بازشو
پروفیل فریم

پروفیل فریم

از جمله پروفیل‌هایی که در درب‌ها و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی مورد استفاده قرار می‌گیرد، پروفیل فریم است. این پروفیل  معمولا به عنوان قاب دور استفاده می‌شود. از این رو، باید گفت که پروفیل فریم یکی از شایع ترین و رایج ترین پروفیل UPVC می‌باشد. چرا که در چارچوب تمامی درب‌ها و پنجره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بر اساس عملکرد و کارآیی پروفیل‌های فریم را می‌توان به پروفیل‌های کشویی، بازسازی و نوسازی تقسیم بندی نمود

پروفیل لوله و پروفیل اتصالات لوله

از دیگر انواع پروفیل UPVC می‌توان به پروفیل لوله اشاره کرد. این پروفیل معمولا دارای دیواره داخلی و خارجی به ارتفاع ۵۶ میلی متر است. از این رو، پروفیل بیشتر برای تولید و ساخت پنجره‌های زاویه دار استفاده  میشود.

این نوع از پروفیل‌ها به نوع دیگری مانند پروفیل آداپتور لوله دو جداره نیز تقسیم بندی می‌شود، که بیشتر در تولید و ساخت پنجره‌های زوایه دار از آن استفاده می‌گردد. به طور کلی باید گفت که پروفیل‌های لوله و اتصالات لوله برای پنجره‌هایی که قاب آن‌ها هلالی افقی است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروفیل اتصالات لوله
پروفیل میانی یا مولیون

پروفیل میانی یا مولیون

از دیگر انواع پروفیل UPVC می‌توان به پروفیل میانی و یا پروفیل مولیون اشاره کرد. از این پروفیل‌ها در ساخت و تولید انواع درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی استفاده می‌شود. این پروفیل امروزه در دو سری ۶۰ و ۷۰ در کارخانجات تولید پروفیل تولید و به بازار عرضه می‌شود. منظور از سری ۶۰ در پروفیل میانی کف پروفیل است که ۶۰ میلی متر است و یا معادل ۶ سانتی متر می‌باشد. بنابراین در پروفیل‌های ۷۰ هم اندازه کف پروفیل ۷۰ میلی متر و یا همان هفت سانتی متر است. در انواع درب‌ها و پنجره‌های دو جداره معمولا از پروفیل میانی ۶۰ میلی متر استفاده می‌شود. اما برای پنجره‌های سه جداره از پروفیل‌های میانی ۷۰ میلی متری معمولا استفاده می‌شود. از این پروفیل به دو صورت مبانی ثابت و یا متحرک با کاربردهای مختلف در روند تولید درب و پنجره استفاده می‌شود. برای نمونه از پروفیل میانی ثابت برای تولید درب و پنجره معمولی استفاده می‌شود. در حالی که از پروفیل متحرک که به آن اورهانگ نیز می‌گویند، برای تولید درب و پنجره‌هایی که به صورت کامل باز و یا بسته می‌شوند استفاده می‌شود. از جمله این پنجره‌ها می‌توان به پنجره فرانسوی اشاره کرد.

تماس با ما

برای استعلام قیمت و یا سفارش پیام بگذارید ، کارشناس های نگین البرز با شما تماس خواهند گرفت

لیست(ضروری)
طول
عرض
کد رنگ