شرکت نگین البرز

با ما در ارتباط باشید

10 مرحله نصب پنجره دوجداره

مراحل نصب پنجره دوجداره

1- قاب پنجره را در دهانه قرار دهید و از شیارهای زیر و اطراف پنجره استفاده کنید.
شیارها برای اطمینان از اینکه قاب پنجره از همه طرف به طور مساوی فاصله دارد مهم هستند. ساختار جدید به شکاف بزرگ تر نیم اینچ نیاز دارد ، در حالی که پنجره های جایگزین فقط به یک چهارم اینچ شکاف نیاز دارند.
2- برای اطمینان از شاقول بودن پنجره PVC از تراز استفاده کنید.
پنجره باید به طور متقارن در دهانه قرار گیرد تا با دیوارها هماهنگ شود. این مهم برای جلوگیری از دوباره کاری در آینده است.
3-پنجره را با پیچ در هر طرف محکم کنید.
هنگامی که پنجره تراز شد، حداقل از 2 پیچ در هر طرف برای محکم کردن پنجره استفاده کنید. از دستگاه مته مناسب برای بتن یا چوب استفاده کنید .

4- به سوراخ کردن قاب پنجره ادامه دهید.
با محکم کردن قاب پنجره، می توانید به سوراخ کردن بقیه قاب ادامه دهید. همیشه از یک تراز برای بررسی اینکه آیا پنجره شاقول است و با دیوار هم تراز است استفاده کنید.

نکته حرفه ای: پیچ ها را بیش از حد سفت نکنید تا آسیب نبیند یا خم نشوند. صبور باشید . تراز کردن قاب و قرار دادن پیچ ها مرحله کلیدی در نصب پنجره است.

5-پیچ ها را در هر طرف قاب پنجره قرار دهید.
پیچ ها پنجره دوجداره را به دیوار محکم می کنند و قفل می کنند.

نکته مهم : از پیچ هایی با طول کمتر از 6 تا 8 اینچ (15 تا 20 سانتی متر) استفاده نکنید، زیرا این پیچ ها روی لایه های آجری یا گل میخ های چوبی بیرون زده و خطری بالقوه ایجاد نمی کنند.

6-دستگیره ها را نصب کنید.
این ها بخش هایی از پنجره هستند که باز می شوند. آن ها را به لولاها متصل کنید و در صورت نیاز در پیچ های مختلف را متصل کنید . راهنمای سازنده برای دستورالعمل های خاص را بررسی کنید چرا که این مرحله از پنجره ای به پنجره دیگر متفاوت است.

در این مرحله، شما تقریباً پروژه را تکمیل کرده اید و قسمت سخت آن به پایان رسیده است.

7-فاصله بین قاب پنجره و دهانه آجری را پر کنید.
از یک درزگیر یا فوم پلی اورتان با کیفیت خوب استفاده کنید و آن را به کل قاب بمالید. این کار را به درستی انجام دهید تا مطمئن شوید که رطوبت و سرما وارد خانه نمی شود. پنجره ها باید به خوبی در برابر هوای سرد عایق بندی شوند. شما نمی توانید پنجره هایی با عایق حرارتی ضعیف داشته باشید.
8-شیشه را در قاب پنجره PVC قرار دهید.
برای جلوگیری از خط و خش در حین حمل و نقل، شیشه ها جدا از فریم قرار می گیرند. پس از خشک شدن درزگیر، می توانید شیشه را داخل قاب نصب کرده و با میله های پلاستیکی محکم کنید.

9- به خاطر داشته باشید که همیشه از تراز استفاده کنید تا قاب شاقول و هم تراز با دیوار باشد.

میله داخلی را برای محکم کردن شیشه نصب کنید و آن را با انگشتان خود فشار دهید تا مطمئن شوید که به درستی چسبیده اند. بررسی کنید که شیشه در موقعیت خود قفل شود.

نکته مهم : شیشه را روی یک ماده نرم قرار دهید تا خطر خراشیدگی آن را کاهش دهید.

فوم اضافی را با استفاده از کاتر حذف کنید.
وقتی فوم خشک شد، می توانید با بریدن مواد اضافی آن را تمیز کنید. اگر از یک درزگیر استفاده کرده اید، اطمینان حاصل کنید که در اطراف قاب PVC نشت نکند، زیرا می تواند مانع زه کشی داخل پنجره شود.
۱۰- فضای بین پنجره و طاقچه را درزبندی کنید.
این کار را هم برای داخل و هم برای بیرون پنجره انجام دهید تا در برابر هر گونه نشت هوا آب بندی شود. توصیه می کنیم از سیلیکون استفاده کنید.

اینفوگرافیک نصب پنجره دوجداره

اینفوگرافیک نصب پنجره دوجداره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا